Daha Zengin İçeriklere Ulaşmak İçin

Üye Olmak İstermisiniz?

Sizde Üye Olup The Lord of the Rings'in Çizgi Filmine Sahip Olabilirsiniz!!!

lotroturka@gmail.com adresini ister messengerınıza ekleyerek isterseniz gmail talk üzerinden sorun anında cevaplayalım.

Giriş Yaptıktan Sonra LotRo TurKa Çekilişine Katılabilirsiniz...
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
The Lord of The Rings Animasyon Filmini İzlemek İçin Üye Olmak İstermisiniz?
Rehber Bölümlerindeki Konulara Misafirlerin Cevap Yazmasına Geçici Bir Süre İçin İzin Verilmiştir!!!

Paylaş | 
 

 Ana Ekranın Tanıtımı

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
TheConqueror
Yönetici
Yönetici
avatar

Mesaj Sayısı : 57
Puan : 1196
Reputation : 1002
Kayıt tarihi : 10/01/11

MesajKonu: Ana Ekranın Tanıtımı   Paz Ocak 23, 2011 2:07 pm

Ana Ekranın Tanıtımı-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
-LotRo TurKa-
1) Karakterin Durumu:Sol üst köşede yer alan göstergedeki çubuklar Moral Puanını (Yeşil) ve Güç Puanını (Mavi) belirtmektedir. Moral Puanı sağılınızı belirtir. Bir savaşta moral puanınızın tümünü kaybederseniz karakteriniz bayılır. Güç Puanı ise özel saldırı yeteneklerinizi kullanmak için gereklidir.

Fellowship üyelerinin moral ve güç puanları kendi durum çubuğunda gösterilir. Üyenin üzerine sol tuşa tıklayarakta görebiliriz. Fellowsihip üyelerini F1-F6 arası tuşları kullarak seçebiliriz.
-LotRo TurKa-
Bir gücün (moral puanı, atak puanı gibi) veya bir zehirin etkisinde kalındığında karakter durum çubunun altında küçük simgelerle gösterilir. İmleci üzerine getirdiğimizde ne tür bir etkide kaldığımızın açıklamasını görebiliriz. O etkinin belirli bir süresi varsa açıklama ekranında geri sayım olarak o süre de gösterilir.
-LotRo TurKa-
2) Hedef:Başka bir oyuncu, bir NPC veya bir düşmanın üzerine tıkladığımızda bizim durum çubuğumuzun yanında gösterilen hedef durum çubuğudur. "Tab" tuşu ile hedefler arasında geçiş yapabilirsiniz.
-LotRo TurKa-
3) Radar (Mini Harita):Radarda yakın çevrenizi gösteren küçük bir harita görütülenir. Radar herzaman Kuzeyi gösterir size yön bulmanızda yardımcı olur. Bir nevi pusula görevi görür. Aynı zamanda küçük simgelerle yakınınızdaki NPC leri veya öğeleri gösterir. İmleci simgenin üzerinde tuturak bilgileri görüntüleyebilirsiniz.
> 1) Vendor (Satıcı): Alışveriş yapabileceğiniz NPCleri gösterir.
> 2) Gold Ring (Altın Yüzük): Görev NPClerini yada görev objelerini gösterir.
> 3) Fellowship Members: Yeşil nokta fellowshipteki diğer üyeleri gösterir. Eğer radarın dışında kalıyorsa yeşil bir ok ile gösterir.
> 4) Trainer(Eğitmen): Diplomaya benzeyen simge eğitmenlerin yerini gösterir.
> 5) Tarih ve Saat: Sol üst köşedeki simgeye imlecemizi getirdiğimizde tarih ve saati görütülyebiliriz.
> 6) Destiny Points: Sağ üst köşedeki butonu tokladığımızda destiny points göstergesi açılır. Bu puanlarla kısa süreli malzemeler satın alabilirsiniz.
(LotRo TurKa Not: Free oyuncular bu puanları yalnızca biriktirebilir. Puanları harcayabilmek için VIP üyelik gereklidir.)
> 7) Hope/Dread (Umut/Dehşet): Her karakterin maceracı bir ruhu vardır. Ruh hali karşılaştığı durumlar üzerine değişiklik gösterebilir. Eğer umudunuz yüksekse mavi olarak göterilir fakat düşük ise Dehşet Kırmızı olarak gösterilir.
-LotRo TurKa-
4) Quest Tracker (Görev Takipçisi):


-LotRo TurKa-
Görev takipçisi ekranın sağ tarafında görünür ve en fazla 5 görev olmak üzere görevlerinizi orada güncelleyerek gösterir. Seze görevinizin adını ve ne yapmanız gerektiğini söyler. Görev göstergesinin yanındaki altın yüzüğü tıklayarak görev penceresini açabilir oradan görev seçebilirsiniz.
-LotRo TurKa-
5) Chat Window (Sohbet Penceresi): Sohbet penceresinde, savaş sonuçları, aldığınız objeleri, puanları görebilirsiniz. Aynı zamanda diğer oyuncularla iletişim kurmanıza da oloanak tanır. özel mesaj veya fellowship grubundan konuşabilirsiniz. Emotes seçeneğinden karakterinize farklı ifadeler ve hareketler yaptırabilirsiniz.
-LotRo TurKa-
6) Pet Shortcut Bar (Hayvan Kontrol Çubuğu): Lore-master gibi bazı sınıflar savaşması için hayvan çağırabilir. Bir hayvan çağırdığınızda hayvan kısayol çubuğu görünür. Bu kontrol çubuğuyla hayvanınıza saldır, takip et, yardımcı ol veya dur komutlarını verebilirsiniz. Quickslot çubuğuna bu komutları yerleştirebilirsiniz.
-LotRo TurKa-
7) Game Control Bar (Oyun Kontrol Çubuğu):Oyun kontrol çubuğu ekranın sol atındaki sekiz tane butondan oluşur.

A) Main Menu (Ana Menü): Ekranda, Yardım, Ayarlar, Karakter Oturumunu Kapat ve Çıkış Yap butonları yer almaktadır.
-LotRo TurKa-
B) Crafting Panel (Meslek Paneli): İşçilikte kullanacağınız materyalleri (hayvan derisi, baır cevheri gibi) işlemenize olanak tanır.
-LotRo TurKa-
C) Social Panel (Sosyal Panel): Arkadaş listesi oluşturma, fellowship arama gibi özellikleri kullanma konusunda imkan sağlar.
-LotRo TurKa-
D) Deed Log (Deed Görevleri Paneli): Deed görevlerini tamamladıkça yeni ünvanlar ve yetenekler kazanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Tıklayınız.
-LotRo TurKa-
E) Quest Log (Görev Paneli): Görev Paneli kabul ettğiniz görevleri görüntüler. Görevi tıkladığınızda size görevin nasıl yapılacağını ve karşılığında alacağınız ödülü gösterir. Bir görevi bitirmek için, bir NPC ile konuşmak daha sonra tüm hedefleri tamamlamak gereklidir.
-LotRo TurKa-
F) Character Journal Panel (Karakter Günlük Paneli): Karakter günlüğü, donanımlı istatistikler dahil olmak üzere bir karakter gear, beceriler, ünvanlar, özellikler ve daha fazlasğ hakkında ayrıntılı bilgiler içermektedir. Karakter günlüğünü "C" tuşuna basarak da açabilirsiniz.
-LotRo TurKa-
> Karakter SekmesiÜst bölümde adnızı,sınıfınızı ve seviyenizi gösterir. Resimdeki karakterinizi çevreleyen kutular karakterinizin donondığı ekipmanları gösterir. Eğer karaktarenizdeki bazı ekipmanların görünmesini istemiyorsanız kutunun yanındaki göz simgesine tıklamanız yeterlidir. Örneğin karakterinizin kafasındaki başlık gözükmesin istiyorsunuz, göz simgesine tıkladığınızda buşlık görünmez haldedir tekrar bastığınızda eski haline dönmektedir. İstatikleriniz karakter günlüğünün alt kısmında listelenmiştir. Başlangıçtaki istatistikler sınıflar ve ırklar baz alınarak belirlenmiştir.Bunlar deneyim kazanarak veya ekipmanlar giyerek geliştirilebilir.İstatistiklerdeki renkler ise, kırmızı renkli olanlar bazı cezai durumlarla karşılaşılmış olduğunu gösterir, yeşil istatistikler ise o özelliğin bonus kazandığını gösterir, istatistiğin beyaz olması ise o özellikte bir değişiklik olmadığının göstergesidir.
-LotRo TurKa-
> Bio
Bu sekme karakteriniz hkkında oluşturduğunuz biografik bilgileri görüntüler. Burada ekleme veya düzenleme yapmak için Edit butonunua tıklayınız. Diğer tüm oyuncular sizin biyografinizi görebilir.
-LotRo TurKa-
> Skills Tab (Beceri Sikmesi)
Her sınıf başladığı andan itibaren silah, zırh ve birkaç özel yetenek kullanabilir. Örneğin bir hırsızın süpriz atakları vardır veya bir lore-master hayvan çağırabilir. Bunun gibi özel yeteneklere beceri(skill) denilmektedir. Beceri kazanmak için sınıfınızın Eğitmeninden(Trainer) satın almanız gerekmektedir. Seviyeniz arttıkça değişik beceriler satın alabilirsiniz. Eğitmenler radar ve haritada diplomaya benzeyen bir simge ile gösterilmektedir.
-LotRo TurKa-
> Title Tab (Ünvan Sekmesi)
Bu sekmede karakterinizin aldığı ünvanlar listelenir. bu ünvanlar karakterinizin isminden sonra görünmektedir.
-LotRo TurKa-
G) Traits Sets (Özellik Ayarları): Her karakter için üç ayrı potansiyel yol vardır. bunların yanı sıra kahramanınızın yeteneklerini özelleştirebilirsiniz.
-LotRo TurKa-
F) Item Advancement (Öğe Gelişmeleri): 50. seviyeye ulaştğınızda efsanevi öğeyer bulabilir onları özelleştirebilirsiniz.
-LotRo TurKa-
Cool Auto-Atack Button (Otomatik Saldırı Butonu): Seçtiğiniz hedefe saldırmak için bu butonu kullanabilirsiniz.
-LotRo TurKa-
9) Quickslot Bar (Kısayol Çubuğu): Quickslot bar 12 adet boşluktan oluşur. Bu boşluklara skillerinizi, zırhlarınızı-silahlarınızı, iksirlerinizi veya yiyeceklerinizi kısayol olarak buraya koyabilir sık kullandığınız özelliklere hızlıca ulaşabilirsiniz.
-LotRo TurKa-
10) Inventory Bags (Malzeme Çantaları):Tamamladığınız görevlerden, öldürdüğünüz düşmanlardan veya bulduğunuz hazinelerden, silah, zırh, özel öğeler ve çok daha fazlası elde edilir. bu öğeler malzeme çantasında saklanır.Ekranın sağ alt kısmındaki çanta simgesine tıklayarak veya "I" harfine basarak çantalarınızı açabilirsiniz. Herhangi bir öğenin üzerine geldiğinizde öğe ile ilgili ayrıntılı bir açıklama açılacaktır. Eğer benzer öğeden karakterinizin üzerinde bulunuyorsa karşlaştırma yapabilmeniz için her iki öğe birden görüntülenir.
-LotRo TurKa-
11) Alert İcons (Uyarı Simgeleri): Deed görevini tamamladığınızda, ünvan kazandığınızda, turbine puanı kazandığınızda veya posta aldığınızda ekranın sağ alt tarafında görüntülenen simgelerdir. Bu simgelerin üzerine tıkladığınızda ayrıntılı açıklamaları görebilirsiniz.

-LotRo TurKa-
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
nickel
Misafir
avatar


MesajKonu: Eline sağlık   Çarş. Ocak 26, 2011 12:34 pm

Anlatım için teşekkürler ellerine sağlık
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
kolerra
Rookie
avatar

Mesaj Sayısı : 4
Puan : 4
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 23/07/11

MesajKonu: Geri: Ana Ekranın Tanıtımı   C.tesi Mart 30, 2013 10:47 pm

güzel anlatmışsın teşekkürler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Ana Ekranın Tanıtımı
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» FunkFumt2 swde npc yok
» PVP SW KURULUR qeL :)

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Lotro Başlangıç Rehberleri :: LotRo'ya Giriş :: Ana Ekranın Tanıtımı :: Ana Ekranın Tanıtımı-
Buraya geçin: